Kineziterapija prieš/po operacijos
Jeigu jūsų laukia operacija turite žinoti, kad kineziterapija prieš operaciją yra sekmės raktas į lengvesnį pooperacinį laikotarpį ir sklandesį, greitesnį gijimą, atsistatymą.
Jeigu šiuo metu esate po operacijos – nėra ko delsti! Kuo anksčiau pradėsite kineziterapiją, tuo greičiau sulauksite geresnių rezultatų. Delsiant ir laiku nesikreipiant pas kineziterapeutą po operacijos prarandate galimybę laiku, pilnu pajėgumu grįžti į savo veiklas: darbą, mokslus, sportą ir laisvalaikį. Svarbu pradėti dirbti su kineziterapeutu jau pirmomis dienomis po operacijos.
Visgi, jei šiuo metu nesate apsisprendę ar norite operuotis, dvejojate ar operacija išties jums reikalinga pirmiausia išbandykite kineziterapiją, kuri yra konservatyvus (tausojantis, atstatomasis, neoperacinis) gydymas.
Pasirinkite konsultacijos tipą:
* jei lankotes pirmą kartą arba atvykstate po ilgo laiko tarpo
* jei lankotes pirmą kartą arba atvykstate po ilgo laiko tarpo
Yra tikimybė, jog po kryptingo ir nuoseklaus darbo su kineziterapeutu jums nereikės operacijos, jūs jos išvengsite. Patikėkite, galėčiau jums papasakoti ne vieną tokią savo paciento istoriją.
Turite klausimų? Atsakysiu:
Kaip greitai po operacijos pradės nykti jūsų raumenys? Patirtimi dalinasi pacientas Mantas.
Šioje nuotraukoje yra mano pacientas Mantas, kuriam po traumos buvo atlikta kairės kojos priekinio kryžminio kelio raiščio operacija (tai kelio sąnaryje esantis raištis, kuris užtikrina sąnario stabilumą).🪢
Nuo operacijos dienos iki dienos, kai buvo daryta ši Manto nuotrauka yra praėjusios 6 savaitės ir 1 diena. Pažvelkite į nuotrauką žemiau 👇
Pacientas Mantas dalinasi kaip per 6 sav. po kairės kojos priekinio kryžminio kelio raiščio operacijos sumažėjo operuotos kojos šlaunies ir blauzdos raumenų apimtis.
Galite plika akimi matyti👁️, kad per tokį trumpą laiką operuotos kairės kojos raumenų apimtis tapo akivaizdžiai mažesnė už „sveikos“ dešinės kojos raumenų apimtį.
Būtent todėl įvykus traumai, esant po operacijos svarbu nelaukti ir pradėti kineziterapiją iškart. ✅ Kuo ilgiau delsite tuo jums ilgiau užtruks atgauti jėgą, judesio amplitudę ir raumens apimtį.
Atsitikus tokiam įvykiui atvykite pas mane į kliniką – aš padėsiu jums sugrįžti į gyvenimą prieš traumą.
Paciento Sergejaus istorija. Sugrįžo į futbolą po 2 operacijų ir 3 metų pertraukos.
Mano pacientui buvo įvykusi trauma – blauzdikaulio ir šeivikaulio lūžiai, todėl jam buvo atlikta operacija. Lūžę kaulai buvo sutvirtinti metalinėmis vielomis, todėl, kai kaulai sugijo reikėjo pakartotinės operacijos joms išimti.🔪
Konsultacijos metu įvertinus jo būklę pasakiau, kad jis galės grįžti žaisti futbolą nepaisant matomo skirtumo tarp abiejų kojų (akivaizdžiai matėsi skirtingas raumenų išsivystymas, pusiausvyra) su viena sąlyga – jeigu pats tikrai nuoširdžiai dirbs.✅
Ir dirbo. Sunkiai, intensyviai ir nuosekliai. Kadangi klinikos aplinka nėra artima futbolo aikštei, kai Sergejus sustiprėjo persikėlėme į stadioną. Ten jis treniravosi, ruošėsi grįžimui į sportą įvairiomis sąlygomis: ant žolės šviečiant saulei 🌞, paspaudus šalčiams ir iškritus sniegui. ❄️
Viena iš akimirkų, kai pacientas Sergejus treniravosi lauke įvairiomis sąlygomis, kad grįžtų į futbolo aikštelę visapusiškai pasiruošęs ir sutvirtėjęs.
Praėjusią savaitę susitikome paskutinį kartą, nes sekmadienį Sergejus išėjo žaisti futbolo. Po 3 metų pertraukos.🕦
Aš labai, labai džiaugiuosi!
Jeigu ir jūs norite pasiekti tokių džiuginančių rezultatų užsiregistruokite pirminei konsultacijai ir aš jums padėsiu tai įgyvendinti.
Paciento Vaidoto istorija. Kaip jis išvengė operacijos, kurios jam nereikėjo.
• jūsų aktyvumo lygio,📈
• operuojamos vietos funkcionalumo poreikio (kiek kartų jums reikia atlikti skaudamą judesį per dieną? savaitę? mėnesį? gal jam yra alternatyvų?),
• aplink esamų struktūrų pažeidimo ir kt.⬅️
Be abejonės, operuotis reikėtų, jeigu vieta, kurią operuosite sukelia jums nemalonius simptomus ir dėl to kasdieninėje veikloje jūs negalite laisvai judėti, esate stipriai apriboti.⛔
Taip pat, jeigu esate profesionalus sportininkas, kurio sporto šakai būdingi būtent tie suvaržyti judesiai, o kitų alternatyvų nėra arba kineziterapija nebuvo pakankamai efektyvi.
Bet yra daug atvejų, kada operuotis skubėti neverta ir galima pabandyti kitus veiksmingus, efektyvius metodus.
Operacijos nereikėtų rinktis žmonėms, kurie turi nedidelį funkcinį poreikį.❎ Kad suprastumėte ką tai reiškia papasakosiu savo paciento istoriją:
Vaidotui buvo diagnozuotas klubo sąnario ankštumas ir jis kreipėsi į mane po chirurgo konsultacijos. Iš gydytojo gavo rekomendaciją – reikalinga operacija ir jokių kitų alternatyvų.🔪 Pacientas norėjo sužinoti ar be operacijos tikrai nėra kitų būdų kaip atsikratyti klubo sąnario skausmo.
Apklausus jį sužinojau, kad klubo sąnarį jam labiausiai skauda tada, kai jis sporto salėje giliai pritūpia su štanga.🏋️ Kaip manote ar tokiam pacientui operacija yra tikslinga? Mano atsakymas vienareikšmiškas – NE.
Vaidotas nėra profesionalus sportininkas ir jam pritūpimų kartoti kiekvieną dieną sporto salėje nereikia, o ir pačius pritūpimus galima pakeisti kitais pratimais, todėl klubo sąnario skausmui gydyti nusprendėmė išbandyti neoperacinį gydymo metodą – kineziterapiją. ☑️
Pacientas Vaidotas darė visus jam skirtus pratimus, klausė mano rekomendacijų ir atsikratė klubo sąnario skausmo. Pakoregavus kojų padėtį sporto salėje jis netgi gali atlikti pritūpimus su štanga. Operacija jam nebuvo reikalinga.
🗣️ Žinoma, dažnai galite girdėti, jog chirurgai sako, kad jei nesioperuosite dabar jums padidės osteoartrito rizika (sąnario uždegimo), o tai reiškia, jog ateityje reikės keisti sąnarį. Turiu jus nudžiuginti, čia tik diskusijų klausimas.
Naujausių mokslinių studijų rezultatai rodo, kad ilgo laikotarpio perspektyvoje žmonės, kurie pasirinko operaciją ir žmonės, kurie operacijos atsisakė ir pradėjo kineziterapiją finale jautėsi taip pat. ⚖️
Vadinasi, tai kaip jūs jausitės ateityje priklauso nuo daugelio dalykų: pradinės traumos intensyvumo, struktūrų būklės ir fizinio aktyvumo. Jūsų rankose yra daug.👐
Tad prieš priimant galutinį sprendimą:
• atsakykite sau ar patys manote, jog operacija jums tikrai reikalinga?💬
• prisiminkite, jog nepavykus išgyti kineziterapijos pagalba išsioperuoti visada spėsite, o „atsioperuoti” atgal, gaila, bet ne.🚫
• pirmiausiai išbandykite kineziterapiją, atvykite į konsultaciją. Daug atvejų galima sėkmingai išgydyti ir be operacijos. Kineziterapija bus vistiek neišvengiama, o po operacijos kartais ji net sudėtingesnė.
4 patarimai, kurie padės greičiau
atsistatyti po operacijos!
Investuokite į savo gerą savijautą!
Spauskite mygtuką apačioje ir rezervuokite laiką kineziterapijos konsultacijai. Pakeiskite nerimą, nežinią, nusivylimą ir varginančius simptomus į aiškų ir konkretų gydymo planą, kuris jums leis mėgautis laisvalaikiu, padės sugrįžti į darbą, mokslus ar sportą.
Kineziterapijos konsultacijos kaina yra 97 eur.
Atsiliepimai
Veronika pasitiki